Friday 21 June 2024

crostar_tkd@yahoo.com

Mostar Open 2013.

Jučer smo održali 5. Mostar Open, na kojem je sudjelovalo 350 natjecatelja podjeljenih u 3 discipline: borbe, forme, kick. Prijave za turnir su pristigle iz 4 države: Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije i Grčke. Turnir se održao na 4 borilišta a sudili su suci iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske. Svako borilište je bilo pokriveno elektronikom. Na borbama se koristila elektronska oprema Daedo i Lajust od Budosport-a iz Zagreba.

U 9 sati je započela ceremonija otvaranja, tijekom koje se svim nazočnim obratio gosp. Hasan Šišić, predsjednik Sportskog saveza grada Mostara. Nakon otvaranja je uslijedila vrlo atraktivna demonstracija taekwondo-a koju su izveli članovi Cro Stara: Boris Knezović, Damir Šunjić i Miran Đorđevski.

Natjecateljski dio je trajao od 9:30 do 18 sati, nakon čega je krenulo proglašenje najboljih boraca i ekipa turnira. Kroz jutro su najmlađe sudionike turnira zabavljala dva clowna (Marin i Petar), koji su kasnije i nagradili osvajače medalja u disciplini kick, koja obuhvaća godišta od 2002. do 2006. Bogato su nagrađeni svi najbolji borci i najbolji klubovi, no ove godine se domaćin potrudio nagraditi i sve borce koji su se u svojim kategorijama izborili za prva mjesta. Vidjeli smo da su natjecatelji zadovoljni otišli kući, a i mi smo prezadovoljni uspjehom turnira a i odazivom klubova, jer su se u istom vikendu održala 4 turnira.

Želimo se zahvaliti Sportskom savezu grada Mostara, koji već godinama prati naš rad, ali i svim ostalim sponzorima koji su se zaista potrudili podržati turnir, svim onim roditeljima koji su na svoj način doprinijeli organizaciji turnira i naravno predstavnicima medija. Mostar Open je turnir koji je poznat po mnogim novitetima: prvi je taekwondo turnir u Mostaru, prvi je turnir u BiH koji je uveo disciplinu forme i kick i kompjutersku izradu ždrijeba, no sljedeće godine će biti poznat i po još jednom novitetu. Iz kluba nisu trenutno htjeli odati previše informacija, no obećali su da će uživati svi ljubitelji borilačkog sporta.

Slijede rezultati:

SVEUKUPNI POBJEDNICI TURNIRA (kroz sve tri discipline) 1. Cro Star Mostar 2. Bosna Visoko 3. Forteca Korčula

KICK – ukupni plasman: 1. Cro Star Mostar 2. Magone Koryo 3. Koryo Slovenia

FORME – ukupni plasman: 1. Cro Star Mostar 2. Forteca Korčula 3. Jastreb Zagreb

BORBE – ukupni plasman: 1. Cro Star Mostar 2. Bosna Visoko 3. HTKD Hvojnica – Fojnica

Najbolja vrtićanka: Ena Mioč (Šujica Tomislavgrad)

Najbolji vrtićanac: Danin Hasanagić (Koryo Slovenia)

Najbolja mlađa kadetkinja: Magdalena Stipić (Šujica Tomislavgrad)

Najbolji mlađi kadet: Faris Jusić (Kwon – Donji Vakuf)

Najbolja starija kadetkinja: Adisa Musinbegović (Bosna Visoko)

Najbolji stariji kadet: Tonči Mikelić (Neryo Split)

Najbolja juniorka: Almina Musinbegović (Bosna Visoko)

Najbolji junior: Dario Šamec (Zaprešić)

Najbolja seniorka: Jelena Durbek (Kondor Zagreb)

Najbolji senior: Zlatko Batistić (Forteca Korčula)

BORBE – plasman po uzrastima:

VRTIĆANCI/VRTIĆANKE – ekipno: 1. Bosna Visoko 2. HTKD Hvojnica – Fojnica 3. Imotski

MLAĐI KADETI/KADETKINJE – ekipno: 1. Akademija Zejd Sarajevo 2. Cro Star Mostar 3. Forteca Korčula

STARIJI KADETI/KADETKINJE – ekipno: 1. Bosna Visoko 2. Cro Star Mostar 3. Neryo Split

JUNIORI/JUNIORKE – ekipno: 1. Orašje 2. Bosna Visoko 3. Start Zenica

SENIORI/SENIORKE – ekipno: 1. Forteca Korčula 2. Kondor 3. Cro Star Mostar

Upis --- trenirajte s nama

 • Grupa za naše male članove +

  Taekwondo klinci je vesela dječja grupa, koja uspješno okuplja malu djecu u našem klubu još od 2005. godine. Read More
 • 1

 • WTF Taekwondo +

  Malo o taekwondo-u... Read More
 • 1
 • Rekreacija za odrasle +

  U našem klubu nudimo i rekreaciju za odrasle. Ovo nije samo grupa za roditelje, nego i za sve odrasle, koji Read More
 • 1
 • Naše druge klupske aktivnosti +

  Potičemo i druge sposobnosti naših članova Read More
 • 1